Na 1. Šarišskom hackathone bolo vytvorených 11 projektov (konceptov, aplikácií, webov…)

Postupne budú na tejto stránke pribúdať

Bus Evolution

Riešitelia projektu:
Patrik Jakab, Adam Volko, Jozef Rešetár, Matúš Angelovič, Richard Klimko

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Je určený ako rozšírenie a gamefikacia dopravy. Je určená pre všetkých ktorí sa premiestňujú po meste. Zlepšuje a zefektívňuje hromadnú dopravy, rozširuje ju o zábavný prvok tým, že rozširuje spoje hromadnej dopravy o herný prvok.

http://46.101.144.242:5000/pages/index/

 

Úradná tabuľa 2.0

Riešitelia projektu:
Ivan Ivanco, František Trusa, Marcel Dujava, Dávid Murín

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Distribučný kanál pre občanov mesta Prešov pre oznamy zverejnené na úradnej tabuli. Po registrácií a označení oblasti záujmu v mape, bude občan dostávať filtrované informácie na email, ale iba tie, ktoré spadajú do ním zvolenej oblasti.

https://www.oznamypresov.sk/

 

GO Prešov

Riešitelia projektu:
Martin Bučko, Michal Bijalko, Ľubo Roják, Martin Marko, Tomáš Miščík

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Je to turistická aplikácia, ktorá ponúka jedinečný zážitok z dotyku s históriou a funckionalitu zmeny reálnych fotiek na archívne fotky a možnosť vyskladania časovej zmeny vizáže mesta Prešov.. Ponúka cyklistické trasy a rôzne informácie pre aktívny život a turistické možnosti pre turistu v meste. Okrem toho v našej aplikácií bude mať turista možnosť využiť aj funkcionalitu rozšírenej reality a v podobe dôležitých informácií, ktoré sa budú zobrazovať na obrazovke mobilu pri snímaní konkrétneho objektu s fotoaparátom.

https://functugames.com/box2/goPresov.apk

 

Vyhodnotenie investície

Riešitelia projektu:
Kamil Palčo, Filip Palčo

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Projekt vyhodnocuje investíciu na základe úspor elektrickej energie, pri používaní novej úspornej osvetlovacej technológie. Procesy aplikácie online elektronicky dokumentujú a vyhodocujú návrat investície, úspory elektrickej energie, kvalitu sietového napätia a spoľahlivostne parametre technológie. Aplikácie je určená pre verejnú správu, priemyselné prevádzky a komerčné priestory. Všade tam, kde je potrebné vymeniť zastaralú osvetlovaciu technológiu za kvalitnú a úspornú.

 

MHDPO app

Riešitelia projektu:
Matej Lukáč, Michal Poremba

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:

Nová verzia appky prešla na 1. Šarišskom Hackathone redizajnom, no teraz to hlavné – obsahuje aktuálne údaje o meškaniach a polohe jednotlivých spojov liniek MHD, ktoré Dopravný podnik mesta Prešov sprístupnil prostredníctvom Open dát cez stránku mesta Prešov.

Už sa tak nestane, že nebudete vedieť, či autobus uviazol v kolóne alebo sa dlhšie zdržal na niektorej zo zastávok. Budete si tak môcť ráno dlhšie pospať, ostať na káve a prebrať s kamoškou o jednu pikošku viac, či len jednoducho ostať dlhšie v teple a nemoknúť v daždi na zastávke. Nová verzia je už online  na webe mhdpo.sk a aktualizácie na aplikácie pre mobilné telefóny sú rovnako dostupné ako na Obchode Play pre Android, tak aj v iTunes pre zariadenia od Applu.

Tu sú najnovšie zmeny :

– Implementácia GPS polôh vozidiel z Open Data mesta Prešov.

– Pridanie ikonky mapy pre zobrazenie všetkých zastávok.

– Pridanie ikonky mapy pre zobrazenie všetkých vozidiel, vozidiel vybranej linky bez ohľadu na smer a s ohľadom na smer.

– Kliknutím na vozidlo sa zobrazí trasa a zastávky.

– Vylepšený grafický indikátor predstihu/meškania vozidiel pri zozname zastávok konkrétnej linky a smeru.

– Vylepšený dizajn aplikácie.

https://mhdpresov.sk/

 

PO POD LUPOU

Riešitelia projektu:
Matúš Mihely, Lukáš Vavrek

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Jedná sa o web na sledovanie toku financií mesta Prešov. Pri tvorbe sme kládli dôraz na to, aby zobrazenie informácií bolo čo najprehľadnejšie a najzrozumiteľnejšie a aby si aj bežní ľudia mohli prehľadne pozrieť kde sa míňajú mestské peniaze. Do budúcna by sme chceli k webu pripojiť aj prezeranie jednotlivých pdf dokumentov priložených k faktúram, ku ktorým sa je momentálne trochu tažšie dostať. Taktiež sme rozmýšľali nad porovnávaním zaplatenej sumy a priemernej ceny za službu/produkt.

 

Eperiessinum

Riešitelia projektu:
Matúš Juraj Kobyľan, Samuel Farkaš, Richard Janka, Šimon Peter Hrúz

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Aplikácia, alebo skôr hra, ktorá nesie latinský názov Prešova – Eperiessinum je zameraná na zábavné spoznávanie Prešova, jeho pamiatok a pekných miest. Mala by poslúžiť najmä turistom a Prešovčanom, ktorým obyčajné surfovanie Wikipédia doma na zábavu nestačí. Do budúcna plánujeme pridať: – Systém levelovania a rozdelenia pamiatok do období/levelov – Náhodné questy (úlohy) alebo otázky o Prešove – Fast Travel (Rýchly presun) – Najbližšia zastávka MHD a automatický výber spoja – Profil hráča zobrazujúci skóre a tabuľka zobrazujúca tých najlepších hráčov – Úlohy, kde bude nutná väčšia skupinka hráčov, aby sa im pamiatka „odomkla“

https://goo.gl/yJbha9
http://eperiessinum.richardjanka.eu

 

SPORT Finder

Riešitelia projektu:
Marcel Igor Bilanovič, Jakub Bednár, Daniela Chovancová, Matúš Rastislav Kuzma

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Je to webová aplikácia, ktorá zistí vašu aktuálnu polohu a ukáže vám najbližšie športoviska a ihriská, je určená pre každého či už obyvateľa Prešova, prípadne turistu. Do budúcna plánujeme pridanie vlastností ako Hodnotenie lokalít, Najbližšie lokality za daný čas, vlastný účet s mojimi aktivitami. Okrem športovísk pridanie kín, múzeí

https://drive.google.com/open?id=15nacMK7O6OqORicmY0pFMkWCXrfoWCeC

 

PREŠOV

Riešitelia projektu:
Ondřej Novák, Lukáš Valach

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia:
Aplikace Prešov poskytuje ucelené informace o městě na jednom místě, na základě otevřených dat, které jsou volně dostupné na webových stránkach.

https://uloz.to/!CqgH76ge0vvz/prezentace1-pptx

 

BIKE SHARE – koncept

Riešitelia projektu:
Lukáš Purdeš, Adam Valalský, Damián Paranič, Patrik Mosorják

Ako projekt popisujú jeho tvorcovia: